Klub Zakupowy – Marchewka

Region

Kraków – Nowa Huta – Bibice

 

O Klubie

W Nowej Hucie coraz więcej jest też miejsc, gdzie można kupić dobrą, zdrową żywność od rolników z okolicznych gmin. Organizowane są jarmarki, targi śniadaniowe i pikniki na trawie. Jednym z wyjątkowych miejsc na mapie dzielnicy jest na pewno Bistro Marchewka zlokalizowane w Nowohuckiego Centrum Kultury oraz działający przy nim Klub Zakupowy.

Do Marchewka Bistro wpadać można na obiady i lekkie eko-lunche. Proste, świeże i naturalne dania przygotowywane są z produktów pochodzących wyłącznie od sprawdzonych lokalnych rolników i małych producentów. Menu Marchewki oparte jest w głównej mierze na produktach sezonowych. 

marchewka-bistro1

Można tu spróbować świeżo tłoczonych soków, pasztetu z fasoli Piękny Jaś – Fasolla, serów górskich, domowych konfitur czy pierogów z suską sechlońską (tradycyjnie suszona śliwka węgierka). Są potrawy dla wegetarian i wegan. Szczególnie polecam zupy: krem z zielonego groszku, chłodnik z botwinki, polewkę kalarepową i krem marchewkowy z imbirem. Wyjątkowy smak tych potraw to oczywiście zasługa szefa kuchni, ale także świeżych i zdrowych składników. W Bistro serwowane są także dietetyczne ciasta z owocami oraz słynne lody Melba z Krzeszowic. Ceny obiadów i innych potraw są bardzo przystępne. Na ciepły posiłek przychodzą tu rodziny z dziećmi, a także uczniowie i studenci. W „Marchewce” prowadzone są też warsztaty edukacyjne na temat zdrowego żywienia i ekologii połączone z przyrządzaniem i gotowaniem różnych potraw, targi, festiwale i wystawy. 

Klub Zakupowy Marchewka gromadzi około 30 rolników i producentów. Działa już od ponad roku. Klientami Klubu są przede wszystkim mieszkańcy Nowej Huty, Krakowa oraz okolicznych gmin. Koordynacją Klubu zajmuje się Olav Mbeda Ndege oraz Adrianna Ciecierska – Cygan.

 

Jakie produkty

W ofercie Klubu znajdziemy ponad 300 różnych produktów:

 • Warzywa sezonowe: m.in.: nowalijki, ogórki, pomidory, cukinie, papryki, dynie, ziemniaki, buraczki, marchew, fasola, kalarepka, por, kapusta, kukurydza, jarmuż;
 • Zioła: lubczyk, szałwia, tymianek, bazylia, cykoria liściowa i inne;
 • Owoce sezonowe: m.in.: czereśnie, wiśnie, maliny, truskawki, jeżyny, śliwki, jabłka, gruszki, orzechy włoskie;
 • Przetwory i dania gotowe: soki, syropy, dżemy, konfitury, powidła, sałatki, pasty, sosy, kiszonki oraz pierogi i krokiety;
 • Mięso, wędliny i ryby: wołowina, wieprzowina, kiełbasy, szynki, schab pieczony, kabanosy, karp, pstrąg i inne;
 • Pieczywo i wypieki: chleby na zakwasie, bułki, ciasta i ciasteczka; Olav z Klubu Zakupowego Marchewka – punkt odbioru towaru w NCK w Nowej Hucie 48
 • Nabiał: jaja, twaróg, ser bundz, masło, mleko; Miody: wielokwiatowe, spadziowe, wrzosowe, mniszkowe, rzepakowe i inne;
 • Mąki i kasze: mąka pszenna, razowa, orkiszowa, żytnia, kasza jaglana i inne;
 • Alkohole: piwo przeora, piwo opackie, cydr słowiański, wina.

 

Jak zamawiać

 1. Zamówienia odbywają się poprzez stronę internetową Klubu, do której dostęp otrzymują zapisane wcześniej osoby (zapisać się można poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej albo osobiście w punktach odbioru produktów).
 2. W każdy poniedziałek na stronie publikowana jest aktualna oferta z dostępnymi sezonowymi produktami oraz ich cenami.
 3. Zamówienia można składać od poniedziałku (po odebraniu maila z zaproszeniem do składania zamówień) do środy, do godz. 12.00. Każde przyjęcie zamówienia potwierdzane jest e-mailowo.
 4. Odbiór zamówionych produktów odbywa się w czwartki w 2 miejscach – w Marchewka Bistro w Nowej Hucie oraz w Bibicach.

Punkty odbioru:

 • Marchewka Bistro w NCK w Nowej Hucie Al. Jana Pawła II 232 (czwartek od 17.00 do 20.00)
 • Bibice, ul. Sezamkowa 6 (czwartek od 17.00 do 19.00)

Dane kontaktowe

Marchewka Bistro w NCK
w Nowej Hucie
Al. Jana Pawła II 232

Strona www: klubmarchewka.produktlokalny.pl

Klub Zakupowy – Marchewka
Bibice, ul. Sezamkowa 6
Marchewka Bistro w NCK w Nowej Hucie
Al. Jana Pawła II 232

Wędliny z Podstolic

Zobacz

Tradycyjne gospodarstwo rolne rodziny Gorzkowskich z Zastowa

Zobacz

Sery z Zębu

Zobacz

Eko-jaja z Graboszyc

Zobacz

Gospodarstwo sadownicze Grzegorza

Zobacz

Pasieka wędrowna

Zobacz
 • Siedziba klubu
 • Punkt odbioru
 • Producent / Wytwórca