Wędliny ze Spółdzielni Pokój

W naszej spółdzielni produkujemy wędliny bez żadnych konserwantów, według tradycyjnych receptur, z użyciem tylko naturalnych przypraw: pieprzu, soli, czosnku, gorczycy czy ziela angielskiego – mówi prezes Halina Witek.

Spółdzielnia ma już 64 lata. Przetrwała wszystkie zawieruchy i kryzysy. – To dowód na to, że nasze wędliny są po prostu dobre i smaczne. Kiełbasa wiejska wędzona, salceson, kaszanka, boczek, szynka i polędwica filipowicka – to główne produkty spółdzielni. – Nie tylko sam sposób przetwarzania czy wędzenia jest ważny, ale również pochodzenie mięsa. My mamy swoją hodowlę trzody. A nasze świnki jedzą tylko naturalne pożywienie. Nie dajemy im żadnych gotowych pasz z hormonami czy antybiotykami.

Spółdzielnia ma swój jeden firmowy sklep na Rynku w Zakliczynie. Ale filipowickie wędliny można kupić na miejscu lub poprzez Klub Zakupowy.

Boczek wiejski filipowicki
Boczek produkowany jest przez Spółdzielnię Pokój od ponad 20 lat. Jego receptura była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Podstawą jego wyjątkowego smaku jest naturalny surowiec pochodzący z własnej hodowli świń, karmionych własnymi zbożami, zielonkami i ziemniakami, a nie gotowymi paszami. Przyprawy: sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie – to dodatki, które sprawiają, że boczek po uwędzeniu odpowiednim gatunkiem drzewa liściastego jest zdrowym, smacznym, ekologicznym wyrobem mięsnym. Można go spożywać na zimno lub z grilla.

Dane kontaktowe

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Pokój”,
Filipowice 143,
32-840 Zakliczyn,