Wędrowna Pasieka

Tradycja naszej pasieki i pszczelarstwa sięga kilku pokoleń. Zaczął nasz dziadek – mówi Kornel Burnat, który wraz z bratem Błażejem kontynuuje rodzinną pasję. Bracia czerpią doświadczenia od swoich przodków, którzy wprowadzili ich w tajniki pszczelarstwa. – Ciągle jednak się douczamy i poszerzamy swoją wiedzę na szkoleniach i kursach pszczelarskich.

O miodach, pasiekach i pszczołach wiedzą więc prawie wszystko. Prowadzą pasiekę wędrowną na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim. Przewożą ule na tak zwane obfite pożytki aby, podnieść wydajność oraz pozyskać najlepsze odmiany miodów. – Nasze ule stoją w kilkunastu miejscach, na górzystych, nieskażonych terenach, otoczonych lasami, z dala od ulic i miast. Ule robią sami, ze styropianu. Są więc lekkie i łatwo je przenosić. Pasieka jest pod stałym nadzorem lekarza weterynarii!

W ofercie mają miody: spadziowy, nawłociowy, lipowy, akacjowy, faceliowy, mniszkowy i wielokwiatowy oraz pyłek pszczeli, który jest świetnym źródłem białka dla wegan i wegetarian, odtruwa organizm i dostarcza witamin oraz mikro i makroelementów. Ich produkty były wielokrotnie nagradzane na różnych konkursach, targach i festiwalach. 

Dane kontaktowe

Pasieka wędrowna,
33-180 Gromnik,
Chojnik 116,
tel. Kornel Burnat: 505 181 117,
e-mail: burnat@burnat.com.pl

Strona www: www.burnat.com.pl