Pasieka u Tadka

Zaczynał 10 lat temu od jednego ula. Dziś ma trzy pasieki. W każdej po 8 – 9 uli. A w każdym ulu od 40 do 70 tys. pszczół. Tadeusz Malik z Lusławic jest certyfikowanym pszczelarzem. Produkuje miody najwyższej jakości: spadziowy liściasty, spadziowy iglasty, akacjowy, rzepakowy, lipowy, gryczany i wielokwiatowy.

Od niedawna u Tadka można też poleżeć na pszczołach. – Zainteresowała mnie uloterapia. Postawiłem specjalny domek z surowego modrzewia z dwoma  miejscami do leżenia. Domek jest tak skonstruowany, że pszczoły nie mają bezpośredniego kontaktu z leżącymi. Ule schowane są pod łóżkami, odpowiednio zabezpieczone, aby żadna pszczoła nie dostała się do środka. Podobno bzyczenie pomaga walczyć z depresją, leczy stawy, obniża ciśnienie, a zapach powietrza  z ula ułatwia oddychanie. Pomaga przy chorobach płuc i astmie. Leżymy, odprężamy się i słuchamy śpiewu pracowitych pszczółek. Najlepiej jest poleżeć w takim domku dwa razy w ciągu dnia, po godzinie – zachwala pan Tadeusz. Uloterapii nie  traktuje jednak – przynajmniej na razie – zarobkowo. – To taka dodatkowa atrakcja dla osób, które kupują moje miody.

Pan Tadek prowadzi też warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Opowiada ciekawostki o pszczółkach, robieniu miodu i oczywiście o uloterapii.

Dane kontaktowe

Pasieka u Tadka,
Lusławice 43 ,
tel. 695 028 224