Zapach wędzonego pstrąga

Własny staw i własne pstrągi wędzone w tradycyjnej wędzarni to wizytówka gospodarstwa agroturystycznego Stanisława Ziółkowskiego. – Różnych gości miałem u siebie, włącznie z panią konsul Stanów Zjednoczonych i wszyscy zachwycają się smakiem tej ryby. Od pani konsul dostałem nawet list z podziękowaniami za wyśmienity poczęstunek – mówi właściciel „Złotego Pstrąga”. Gospodarstwo prowadzi od 14 lat. Był jednym z pionierów agroturystyki w regionie.

Ale nie tylko pstrąga można popróbować u pana Stanisława. Jego pasją jest też ekologiczna uprawa warzyw. Na jego polach, nawożonych tylko naturalnie, rosną: pory, selery, cebule, dynie, buraki i kilka odmian ziemniaków (Lord, Denar, Irga, Tajfun). – Wszyscy goście, którzy u nas się zatrzymują mogą liczyć na smaczne i zdrowe domowe posiłki – zapewnia pan Stanisław.

Do „Złotego Pstrąga” warto przyjechać z dziećmi, dla których gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji. – Mamy kort tenisowy, boisko do siatkówki, plac zabaw i basen dla dzieci – wylicza pan Stanisław. – Mamy też hodowlę danieli oraz własne konie i kuce. Zimą organizujemy kuligi, a latem i jesienią przejażdżki po Zakliczynie i okolicach powozem zwanym „pokoszką”. A na tych, którzy chcą odpocząć i się zrelaksować w ogrodzie czeka altana z kominkiem i grillem. Gospodarstwo ma certyfikat PLM.

Wyróżniono certyfikatem „Produkt Lokalny z Małopolski”

PLM

Dane kontaktowe

Gospodarstwo Agroturystyczne ZŁOTY PSTRĄG,
32-840 Zakliczyn, Kończyska 106,
tel. 889 212 482,
mail: agroziolko@interia.pl

Strona www: www.turystyka-zakliczyn.pl