U Zochy jest fajnie

Zofia Gromba – sołtys, radna i specjalistka od upraw ekologicznych. Napisała nawet poradnik uprawy bez chemii. Sama sieje i produkuje rozsady. Prowadzi wraz z rodziną niewielkie ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne i EkoSklep „u Zochy”.

Jej zielona kraina leży w sąsiedztwie lasu, w otoczeniu pól, łąk i sadów, na stoku wzgórza, skąd rozpościera się wspaniały widok na dolinę Dunajca. – Trafić do nas bardzo łatwo, prowadzi do nas Matka Boska z ludowej kapliczki, asfaltową drogą – instruuje pani Zosia.

Uprawia niemal wszystkie warzywa oraz zioła. Jej oczkiem w głowie są jednak pomidory. Od niedawna eksperymentuje z nową odmianą – Baribine. Uprawia bez chemii i nadmiernej interwencji człowieka w procesy naturalnie zachodzące w naturze.

W gospodarstwie pani Zosi można zatrzymać się na kilka dni, a nawet dłużej. Odwiedzający mogą liczyć na zdrowe i świeże jedzenie, czyste powietrze i piękne widoki. Specjalnością gospodyni są wyśmienite „Placki Babuni”. Jest ogród z altanką i kominkiem, miejsce do zabaw dla dzieci i do rozbicia namiotu.

Dane kontaktowe

Gospodarstwo agroturystyczne „U Zochy”,
33-115 Janowice, Janowice 204,
tel. 509 720 377,
e-mail: uzochy@interia.pl

Strona www: www.agroturystyka.plesna.pl